BOMO ZMOGLI? BOMO JAAA!!! 😊

SLJ: Preberi si pesem Nagajiva pomlad. Datoteka Pesmico natisni, jo prilepi v zvezek in jo prepiši. Pozoren bodi, da med kiticami spustiš vrstico. Pesem lahko tudi ilustriraš.

MAT: Izberi si en hitri test in ga poskusi rešiti v 5-ih minutah. Datoteka Reši v dz, st. 16 in 17.

GUM: Pesmico Nagajiva pomlad zapoj. Sam si izmisli melodijo. Tako, postal si skladatelj. Pesmico spremljaj z lastnimi glasbili (ploskanje, tleskanje, udarjanje z nogo), lahko pa pogledaš okrog sebe in si sam izdelaš glasbilo, s katerim boš spremljal petje pesmi.

ŠPO: Zapleši ob posnetku: https://www.youtube.com/watch?v=gyOrQMUYOd4&feature=emb_logo Kako si se gibal? Katere dele telesa si premikal? Na kakšne načine se človek giba? (Človek hodi, teče, se plazi, skače, pleše, plava.) Tudi živali se gibajo. Oponašaj gibanje živali. Poimenuj žival in njen način gibanja. (Živali se plazijo, letijo, skačejo, plavajo, hodijo.)

SPO: Izziv: pripravi daljše ravnilo in barvico. Ravnilo poskušaj položiti na barvico tako, da se ravnilo ne bo dotikalo mize. Če ti je uspelo pomeni, da si dal ravnilo v ravnovesje.

DOD: Vsak dan ob 9.10 je na 1. programu TV SLO zelo zanimiva oddaja Izo drom. Priporočam ti, da si jo ogledaš. Oddaja je informativna, razvedrilna in tudi poučna. Mogoče najdeš kakšne odgovore na vprašanja, ki se ti porajajo v zvezi z virusom, učno snovjo …

Kot zanimivost lahko izvedeš tudi poskus, pri katerem boš ugotovil zakaj je res zelo pomembno umivanje rok.Datoteka

SLJ: V zvezek reši nalogi na delavnem listu. Datoteka

MAT: Izberi si en hitri test in ga reši. (Hitri test najdeš pod ponedeljek MAT.) Reši naloge v DZ, str. 18, 19, 20, 21. / T: Nekaj računov prepiši, nekaj pa jih lahko izračunaš ustno.

TJA (2 uri): Na spletu poiščete pesem o družini THIS IS MY GREAT FAMILY, ki smo jo že poslušali in pripravljali za prireditev ob materinskem dnevu. Pojete jo počasi, malo bolj hitro in zelo hitro.

V zvezku za ANGL. že imate verjetno narisane člane svoje družine, napisana njihova osebna imena in poimenovanja v angleščini. Uredite, če še niste. Pod sliko naj bodo napisane besede: MOTHER, FATHER, SISTER, BROTHER, GRANDMOTHER, GRANDFATHER, UNCLE, AUNT, COUSIN in BABY in prevod v slovenščini.

Na novo stran narišite preprosto družinsko drevo in vključite svoje starše, brate ali sestre in stare starše ter napišite njihova osebna imena pod sliko ali manjšo fotografijo te osebe. NASLOV: MY FAMILY TREE. Opisujete sliko z uporabo povedi This is mymother, ___________ (ime) in tako boste predstavili (kot ocenjevanje gov. sporočanja) svojo družino v razredu.

NASVETI: na spletu lahko uporabljate brezplačne slovarje PONS, založbe ROKUS. Uporabne spletne strani: BBC (Beginners), BritishCouncil-LearnEnglishKids, kjer so  naloge za poslušanje, urjenje izgovorjave, uč. listi, kratke zgodbice ….. lahko delate na temo barv, števil do 20, družine, šolskih potrebščin, vremenskih stanj, počutij (čustev). Lahko igrate razne besedne igre (Bingo, igre ugibanja skritih predmetov, npr, barvic, ponovite že naučene pesmi, recitacije, berete ali poslušate kratke zgodbice v angleščini; tega je ogromno na spletu …). Dragi učenci in starši, naučimo se  prilagajanja na nove razmere v življenju in poskusimo dati vse od sebe, upajmo na najboljše. Lepo vas pozdravljam, učiteljica Branka

Danes je poseben dan: danes je materinski dan! 😊 Lahko rečemo tudi, da je dan staršev. 😊

MAT: Reši hitri test. Reši naloge v DZ, str. 22 in 23. / T: Nalog ti ni potrebno prepisovati, na listu si jih oštevilči in napiši le račun ter odgovor.

SLJ: Preberi si obe pesmi Toneta Pavčka. Datoteka / T: Prosi starše, da ti preberejo pesmici. Eno si izberi in jo prepiši./  Vadi branje obeh pesmi, dokler ne boš bral glasno, doživeto in tekoče. / T: Vadi branje prepisane pesmice./ Upoštevaj ločila. Na drugo stran lista nariši svojo mamico. Seveda lahko poleg nje narišeš tudi očeta. Okrog njiju napiši besede, ki te spominijo nanju. List podari mamici in očetu, jima preberi pesmici /T:  pesem./ Seveda pa jima povej tudi, da ju imaš neizmirno rad.

ŠPO: Kapo na glavo in pojdi ven. Za mamico naberi lep pomladni šopek in ji ga izroči.

SPO (2 uri): Staršem skuhaj čaj ali kavo. Pripravi mizo za kosilo. In na sploh: danes poskušaj narediti staršem praznik.

SLJ (2 uri): Vse pisane črke, ki smo se jih do sedaj naučili, se pišejo samo čez pol vrstice oz. čez eno vrstico tako kot male tiskane. Poskusi tako napisati naslednje besede iz 1. naloge. Datoteka /T: Naredi 1. nalogo na DL./ Sedaj pa bomo spoznali 3 nove črke: t, l, k, ki segajo čez dve vrstici. Staršem sem na mail poslala kratek posnetek o tem, kako se jih napiše. Oglej si posnetek in vadi. Naredi še 2. nalogo z delavnega lista.

GUM: Poslušaj posnetek na you tube Antonio Vivaldi: Štirje letni časi: Pomlad: https://www.youtube.com/watch?v=l-dYNttdgl0. Zraven lahko tudi zaplešeš. Kakšna se ti je zdela glasba? Datoteka Lahko pobarvaš več obrazov. List nalepi v zvezek za glasbo. / T: Povej, kakšna je bila glasba, ki si jo poslušal?

ŠPO: Današnjo športno je pripravila učiteljica Anja, ki vas lepo pozdravlja. 😊 Datoteka

SLJ: Danes boš napisal (prve) povedi s pisanimi črkami. Datoteka Prosim, če mi lahko sliko prepisanih povedi pošljete (mail, sms, fb).

MAT: Reši hitri test. Reši naloge na DL. / T: Ustno. Datoteka

LUM (2 uri): Izdelaj metulja za sošolce! Datoteka

SLJ: Glasno beri nekaj po lastnem izboru.

Lep konec tedna želim. 😊