Program, ki ga financira ministrstvo za šolstvo s podporo evropskega socialnega sklada, se letos prvič izvaja v Zavratcu pod vodstvom Nine Gantar, profesorice športne vzgoje in je namenjen prav vsem šoloobveznim otrokom podružnične šole. Na urah spoznavajo nove športne vsebine, od športnoritmičnih, kot so trakovi in kiji, golfa, floorballa, do alpskih in nordijskih oblik smučanja.

Čez leto se bo v podružnični šoli dokupilo in pričvrstilo tudi več novih rekvizitov, ki jih bo lahko učiteljica koristila na svojih urah športne vzgoje v nadaljnjih letih.

V zimi, ki se je začela spodbudno z večjimi količinami snega, so otroci s pomočjo šolske opreme spoznali zakonitosti nordijske hoje in teka na smučeh. Če se bo sneg obdržal čez celo zimo, nas pot popelje praktično čez cel Zavratec, saj otrokom pohodi na smučeh zelo ustrezajo. Spusti so najbolj privlačni, zato noben breg ni odveč.

Nina Gantar