Imeli smo krasen kulturni dan. Vrnili smo se utrujeni od lepega.

Ljubljanski izlet je postal že tradicionalen, prav tako tudi to, gre z nami še Angelca. Starši so nas pripeljali do logaške železniške postaje. Pot smo nadaljevali z vlakom do Tivolija. Kar nekaj učencev se je prvič peljalo z vlakom. Peš smo jo mahnili do Centar IRIS, kjer nas je sprejela krasna učiteljica Marija Repe. Najprej smo bili na vrtu čutil. Vsi smo imeli preveze in v varnem okolju spoznavali realno mobilnost, življenje slepih ljudi. Morali smo preko ovir, tudi takih nad glavo, izogniti se prometnim znakom, prečkati most, iti čez gozd. Potem smo šli na obisk v vrtec in nato še v šolo. Povabili so nas, naj še pridemo. Vabilo bomo z veseljem sprejeli v prihodnjem šolskem letu.

Z mestnim avtobusom smo se odpeljali do Bavarskega dvora in se peš sprehodili do Metelkove in Etnografskega muzeja. V prvi delavnici smo odšli po svetu, obiskali smo vse celine sveta. V drugi pa smo aktivno sodelovali pri lončarski delavnici: vsak si je izdelal posodico po svoje. Tudi poslikali smo jih. Prijazna gospa jih bo spekla, jaz pa jih bom odšla iskat in učenci bodo imeli lep spomin. Po vsem tem smo si zaslužili sladoled v senci kavarne ob muzeju. In že se nam je mudilo na avtobus iz glavne postaje ob 14.15.