Prvi dve uri smo se v šoli pogovarjali o robotih, takih in drugačnih. Že pri pogovoru so zavzeto sodelovali. Kar videla sem, kako so se jim odpirala nova okenca v njihovih predstavah. Po malici smo se odpeljali v Logatec. Ogledali smo si robotsko opremljeno podjetje Aluliv Kavčič. Ogled tovarne je bil zelo zanimiv, učenci pa izrazito motivirani: spraševali so, z zanimanjem opazovali. Videlo se je, da jih zanima. Do zaposlenih in naših »vodičev« so se obnašali zelo olikano. Ogled smo zaradi velikega zanimanja podaljšali. Na koncu so nas v tovarni še pogostili.

Zdi se mi, da je šolski sistem bolj naravnan na deklice, zato sem iskala, kako bi tudi za naše fante naredila pouk nekoliko zanimivejši. Robotika je naša sedanjost in prihodnost. Ob tem pa so učenci spoznali nove poklice. Ogledali smo si tovarno, ki je v naši okolici in nudi zaposlitev »našim« ljudem.