Pred nami je zadnji teden pouka na daljavo. 💻 Too Funny Emoji

Danes bomo imeli športni dan. Datoteka

SLJ: Ponovimo veliko začetnico. Datoteka /T: Delovni list si dobil po pošti natisnjen v brajici./ Naredi samo 1. nalogo (prepis). Drugo nalogo (vprašanja) prihrani za sredo.

MAT, SPO: Reši hitri test. Datoteka Se vidimo in slišimo preko Zooma. Too Funny Emoji

TJA: Učiteljica Branka pošilja naloge. Datoteka

MAT: Reši hitri test. V DZ reši nalogi na str. 49. Pri 2. nalogi si lahko pomagaš s konkretnimi ponazorili: škatle za jajca, stolpci s kockami, stotični kvadrat v DZ, str. 5). Izračunaš lahko na dolg način, kot kaže primer, ali na kratek.

SLJ: Na včerajšnjem delovnem listu reši 2. nalogo: Napiši 4 vprašanja. Odgovore moraš najti v besedilu iz 1. naloge.

SPO (2 uri): Zakaj neki…? Ustno odgovori na vprašanja, kaj ti misliš. Potem poslušaj posnetek in tako preveri pravilnost svojega odgovora. Posnetke sem poslala staršem na mail.

1. vprašanje: Ali je moje telo enako kot telo vsakega človeka? (Poslušaj 1. posnetek.)

2. Kako se premikam? (Poslušaj 2. posnetek.)

3. Zakaj diham? (Poslušaj 3. posnetek.)

4. Kaj dela moje srce? (Poslušaj 4. posnetek.)

5. Zakaj so ušesa tako smešne oblike? (Poslušaj 5. posnetek.)

6. Kam gre jabolko, ko ga pojem? (Poslušaj 6. posnetek.)

7. Kaj je popek? (Poslušaj 7. posnetek.)

ŠPO: Danes bomo ocenili poskoke s kolebnico. Prosim, sporoči mi svoj rekord skakanja s kolebnico.

SLJ (2 uri): V Čitanki /T: Dobil si po pošti v brajici/ preberi pesem P. Svetine Ko se avto zjutraj zbudi. Preberi jo vsaj trikrat. Potem reši 1., 2. in 3. nalogo. (Piši s pisanimi črkami.)

GUM: Poslušaj in poj pesem Izštevanka – Nagajivka. Najdeš jo med ljudskimi pesmimi, 32. po vrsti v seznamu na levi strani.

ŠPO: Pojdi ven in pomagaj staršem pri delu.

SLJ: Še enkrat preberi pesem P. Svetine: Ko se avto zjutraj zbudi v Čitanki. Nato naredi 4. in 5. nalogo. Pri 4. nalogi si izberi 3 obkrožena vozila in za vsako vozilo napiši eno poved s pisanimi črkami. /T: Še enkrat preberi pesem P. Svetine: Ko se avto zjutraj zbudi. Nato naredi 4. nalogo. Za vsako označeno ali izpisano vozilo napiši eno poved.

MAT: Reši hitri test. V DZ na str. 50 in 51 reši 1. nalogo (rožice in metuljčki). /T: V DZ, str. 50 izračunaj račune pri 3. in 4. nalogi. Račune lahko prepišeš ali pa jih izračunaš ustno.

LUM (2 uri): Tudi danes bomo mislili na sošolce. Datoteka

SLJ: Beri po lastnem izboru.

Poglej si, kakšne šopke so ustvarili tvoji sošolci. In en šopek je zate! Datoteka

Dragi moji učenci, se vidimo v ponedeljek v razredu. Toooook komaj čakam! Too Funny Emoji