Letos je v našo vas prišla gospa jesen prav na hitro. Ob deževnih dneh smo godrnjali in jo z besedami, še dobro, da pri vremenu nimamo druge moči, odganjali. Otroci nikoli ne govorijo oz. tarnajo o vremenu. Sprejmejo in izkoristijo tako, kot je. In jeseni je vreme čudovito! V šoli ga s pridom izkoriščamo. Telovadimo zunaj, nabiramo listje in plodove, mimogrede srečamo veverico, ki nam pripravi delček svoje zimske zaloge, poslušamo odpadanje listja in spremljamo zadnje muhe, ki se odpravljajo počivat. Pa še nekaj, jesen je čas, ko pobiramo pridelke … in se ob tem veselimo. In potem imamo lahko krompirjev piknik s hrenavkami! Nanj smo povabili bivše učence. Na koncu popoldneva smo skupaj pripravili pogostitev za nedeljsko prireditev.